Gospodjinčani obnovili drvored prema Žablju

Vredni Gospodjinčani na delu Vredni Gospodjinčani na delu
Dana 29.03.2015.godine u vremenu od 9.00 - 11.oo na potezu od sela sa desne strane prema Žablju obnovljen je drvored koji su ne savesni vlasnici zemlje nepažnjom uništili.

Tom prilikom posadjeno je oko 200 sadnica i pokupljeno smeće.

Ova akcija je završena za ovako kratko vreme zato što su rupe za sadnice ranije pripremljene a i odziv na akciju je bio značajan.

Korist od svega ovoga je višestruka,drvored će kad ojača čuvati taj deo od vetrova koji znaju da nemilice duvaju pogotovo u zimsko vreme.

Učesnici akcije su bili udruženja koja aktivno rade u selu, a njima su se pridružili i predstavnici osnovne škole "Žarko Zrenjanin" iz Gospodjinaca.Ekološka sekcija pri školi koju vodi prof. Ana Vasiljević i učiteljica Sanela Djukić pribeležila je  u svoj dnevnik aktivnosti još jedan uspeh.

Posle akcije svi prisutni su na salašu Ljubomira Salonskog imali  osveženje i pripremljen pasulj , koji je spremio  domaćin.

Miodrag Živković