Slikarska kolonija - Susret kod Bodnarova - Gospodjinci

Slikarska kolonija Susret kod Bodnarova - Gospodjinci Slikarska kolonija Susret kod Bodnarova - Gospodjinci
SLIKARSKA KOLONIJA "SUSRET KOD BODNAROVA" U GOSPOĐINCIMA

27.07.2015

Trodnevna slikarska Kolonija posvećena akademskom slikaru Stevanu Bodnarovu, koji je rođen u Gospođincima pre ravno 100 godina, bila je praktično posvećena tom jubileju, a slikali su likovni umetnici kojim je ovo bila 10 Kolonija, ali i deca osnovačkog uzrasta čija je Kolonija bila čak 14. po redu.
Puna pažnja je bila posvećena deci-slikarima, a učešće na ovoj likovnoj manifestaciji uzeli su mali slikarai iz Kule, Kucure, Đurđeva, Novog Sada i Gospođinaca.
Za učešće na ovoj Koloniji nisu predviđene nagrade, ali se zato tim povodom uvek organizuje izložba radova u holu Mene zajednice Gospođinci.

Zdravko Siriški