NOVOGODIŠNjI PAKETIĆI I DECI U SOCIJALNO UGROŽENIM PORODICAMA

Novogodišnji paketići mališanima u socijalno ugroženim porodicama u opštini Žabalj Novogodišnji paketići mališanima u socijalno ugroženim porodicama u opštini Žabalj
ponedeljak, 22. decembar 2014.

Ove godine, pretpraznično raspoloženje će bar delimično ući i u domove socijalno ugroženih porodica u žabaljskoj opštini. Naime, Centar za socijalni rad "Solidarnost" iz Žablja je u saradnji sa Fondacijom ADRA obezbedio da domaćinstva sa teritorije opštine Žabalj, koja ostvaruju novčanu socijalnu pomoć, a imaju decu uzrasata do 15 godina, dobiju po jedan novogodišnji paketić.

Radi se o projektu "Deca pomažu deci" u okviru kojeg su deca iz Nemačke pripremila novogodišnje paketiće za decu u drugim zemljama, a koja su iz siromašnih porodica.

Obezbeđeno je oko 300 ovih paketića.

Prijave za dodelu novogodišnjih paketića vrše se do 22. decembra ličnim dolaskom u prostorije Centra, Žabalj, ul. Nikole Tesle 34, ili na telefon 060 3831 260.

Novogodišnji paketići će se deliti po mesnim zajednicama i to na sledeći način:

23.12.2014. u Gospođincima, paketići će se donositi na kućnu adresu
23.12.2014. u Đurđevu u 12 h. u Domu kulture
24.12.2014. u Čurugui u 10 h, u sali Zemljoradničke zadruge
26.12.2014. u Žablju u 9 h. u prostorijama Narodne biblioteke "Veljko Petrović".

Zdravko Siriški
(1 Glas)