PROBLEMI OKO PREUZIMANJA PUTARSKE SOLI NA NIVOU OPŠTINE ŽABALJ

Podela soli u opštini Žabalj zapela Podela soli u opštini Žabalj zapela
26. decembar 2014.

SNEG JE U NAJAVI, SOLI IMA, ALI NEMA KO DA JE PREUZME...

Javno komunalno preduzeće "Razvoj" je blagovremeno preduzelo preventivne mere, ako bude prekomernih padavina. Mehanizacija je obezbeđena, i nalazi se na jednom mestu, odakle će u slučaju potrebe čistiti višak snega u sva četiri mesta žabaljske opštine.

Između ostalog, "Razvoj" je obezbedio i 4.750 kg. putarske soli, kako bi se ustanove organizovale i posipanjem ublažile klizavice i poledicu, jer često metla i lopata nisu dovoljni.

So je dopremljena u dvorište opštine, i većina od 26 ustanova je preuzela svoje "sledovanje", jer na raspolaganju je još od 15. decembra, znači više od deset dana.

Međutim, nekoliko ustanova to još nije učinila, i pored nekoliko poziva iz opštine i "Razvoja", a kada sneg malo jače "padne", biće to sve malo teže, ali će opet neko drugi biti kriv.

Ustanove koje nisu preuzele "svoju" so su:

Osnovna škola iz Čuruga, Osnovna škola iz Gospođinaca, obdanište Đurđevo, obdanište Gospođinci, Policijska stanica, Pošta Žabalj, Služba zapošljavanja, i Narodna biblioteka.

Autor teksta je Siriški Zdravko
(1 Glas)