RIT, TRSKA, ROGOZ I ŠAŠ USRED ŽABLJA... TO JE KOPOVO !

Kopovo u sred Žablja Kopovo u sred Žablja
Ko prolazi samo onim "glavnim" ulicama Žablja, ne može ni da zamisli da samo pedesetak metara istočno od magistralne ulice Nikole Tesle, pa do drvare, širinom od oko 200 metara, i približno istom dužinom  odoka, prostire se u samom jezgru stambenog dele retko zapušten prostor zvani Kopovo. Tu ništa lepo ne može da se vidi, a preovladava ritski ambijent, trska i drugo barsko bilje... Idealan prostor da se na mnogo bolji način oplemeni, izgleda da godinama izmiče racionalnim predlozima. Prostor sve više liči na deponiju, jer se gomilaju otpad i nepotrebne drangulije, a dotok različitih voda "sumnjivog porekla" sve više kompletira sliku nebrige i neobjašnjivog odsustva ideje. Bilo je reči da će se tu izgraditi kompleks bazena, što bi svi u Žablju sigurno toplo pozdravili. Bilo je reči, i na tome se i završilo. Ostaje da "neželjene vode" ovladaju ovim prostorom, ali i da se zasićenjem tog tla ugroze susedne ulice, recimo, Živojina Mišića, ali i neke druge...
 
Zdravko Siriški
PRIJATELJI PORTALA - Zabalj Opstina In Rs PRIJATELJI PORTALA - Zabalj Opstina In Rs
PRIJATELJI PORTALA - Zabalj Opstina In Rs PRIJATELJI PORTALA - Zabalj Opstina In Rs
Ocenite ovaj članak
(1 Glas)
Žabalj Opština Portal

Opština Žabalj na dlanu.

Imate pravo da znate.

ŽABALJ

ČURUG

Go to top