Na komarce sa zemlje i iz vazduha

Prskanje komaraca u opštini Žabalj Prskanje komaraca u opštini Žabalj
Tretmani protiv komaraca, zaštiti pčele

Tretmani protiv larvi i odraslih komaraca sa zemlje i iz vazduha na području opština: Apatin, Bački Petrovac, Čoka, Kanjiža, Senta, Žabalj, Zrenjanin, Novi Bečej, Vrbas, Bač, Kikinda i Odžaci biće izvedeni u periodu od srede, 24. juna pa do 9. jula, saopštila je novosadska „Ciklonizacija“.

Kako se navodi, tačno mesto i vreme tretmana zavisiće od monitoringa i vremenskih uslova, a tretmani će se izvoditi preparatima na bazi lambda-cihalotrina i deltametrina.

Upozoravaju se pčelari da je preparat toksičan za pčele, te da košnice zatvore ili uklone najmanje pet kilometara od navedenih mesta tretiranja. Dejstvo preparata traje tri dana.

Izvor: Dnevnik, Ciklonizacija