JAVNO KOMUNALNO PREDUZEĆE "RAZVOJ" ŽABALJ I ZIMSKA SLUŽBA SPREMNI ZA ZIMU

Jkp Razvoj Žabalj spremno čeka zimu Jkp Razvoj Žabalj spremno čeka zimu
17.11.2015.

Žabaljsko Javno preduzeće "Razvoj" je u okviru svojih nadležnosti utvrdilo operativni plan zimske službe za period od 15. novembra do 31. marta naredne godine.

Operativnim planom su obuhvaćene sve četiri Mesne zajednice žabaljske opštine, tako da meštani Žablja, Čuruga, Đurđeva i Gospođinaca ne bi trebalo da brinu ako u narednom periodu bude prekomernih padavina i snežnih nanosa.

Izvršena je smotra i pregled mehanizacije, a utvrđena je i lista rukovalaca vozila koja će biti angažovana da u najkraćem roku otklone sve nevolje koje može da donesu veće snežne padavine.

Odgovorni izvođač radova je DOO "Kopovo" iz Žablja, koji raspolaže kamionom sa snežnim plugom, višenamenskom kombinovanom mašinom,, traktorom sa snežnim plugom, a tu su i drugi buldozeri, kamioni sa raonicima itd.

Angažovanje ljudstva i mehanizacije je predviđeno za putnu merežu u naselju, ali i van naselja, u ukupnoj dužini od 147 kilometara.

Za održavanje lokalnog puta L-7 (od semafora u Žablju do Tise) obezbeđeno je 3 tone putarske soli i 5 kubika rizle.

Deonice puta Bečej-Šajkaš i Žabalj-Temerin održavaće Direkcija za puteve Srbije.

Za posipanje javnih površina ispred javnih ustanova obezbeđono je 3 tone putarske soli u džakovima.

Građani se upućuju na opštinsku Odluku, po kojoj su dužni da sami održavaju u redu trotoare ispred svojih kuća.

Zdravko Siriški